مجموعه خدمات

چاپ متالایز


چاپ متالایز متشکل از فیلم های آلومینیومی می باشد که بر روی مقوا، گلاسه و لیبل برای چاپ جعبه و ... لمینت می شود و استفاده می گردد.

چاپ متالایز اغلب به رنگ های طلایی و نقره یا صدفی در بازار موجود می باشد.


مشاهده نمونه کارها

مرکب یو وی UV مناسب برای چاپ متالایز


با توجه به این مرکب های موجود در بازار روی این سطوح نمی توانند چاپ کنند یا این که زمان زیادی برای چاپ روی سطوح متالایز صرف می گردد و به مشکلات زیادی منجر می گردد. از قبیل خشک شدن مرکب و چسبندگی ورق ها، که برای حل این مشکل از مرکب های یووی برای چاپ متالایز استفاده می گردد. که با توجه به حساسیت بالای این مرکب به نور ماورابنفش ، در سریع ترین زمان ممکن خشک می شود.

برخلاف چاپ های معمولی در چاپ متالایز می شود طیف رنگ های فلزی را با قدرت به مشتری نشان داد. به طور مثال رنگ طلایی از طرق انعکاس بستر نقره ای از میان بک رنگ زرد شفاف به دست می آید که یک جلوه متالیک را به خود می دهد. و در صورتی که نیازی به این جلوه متالیک در بعضی از قسمت های طرح و چاپمان نداشته باشیم . با یک پوشش سفید رنگ که به صورت رنگ پنجم در چاپ افست به اصطلاح گفته می شود یا به صورت چاپ سیلک قبل از انجام چاپ افست پوشیده می شود.

چاپ متالایز/ جعبه/چاپ جعبه/ هارد باکس/چاپ هارد باکس/هولوگرام/ چاپ کارتن لمینتی/کارتن لمینتی/ کاتالوگ/چاپ کاتالوگ/ ساک دستی/ چاپ ساک دستی/ جعبه دارویی/ جعبه شکلات/ جعبه خرما/ جعبه دستمال کاغذی/ جعبه پیراهن

 

چاپ متالایز چیست؟

باید گفت متالایز با استفاده از دو روش مرسوم است، استفاده از کاغذی به نام، کاغذ متالایز که از جنس pvc، و دیگری استفاده از روکش نازک متالایز جهت چاپ متالایز روی کاغذ و مقوا است. متالایز کاربردهای متفاوتی داشته و در صنایع مختلف نیز کاربرد دارد.

به عنوان مثال  متالایز در مصارف تزئینی کاربرد فراوانی دارد به شکلی که لایه‌ای از متالیک به همراه کوتینگ ژلاتینی که جهت ثابت شدن جوهر روی کاغذ متالایزاست، با یکدیگر روکش وسیله تزئینی مورد نظر را شکل می‌دهند.

لایه نازکِ پوشاننده کاغذ متالایز، از جنس فلز (اکثرا ‏آلومینیوم) است و ظاهری براق مانند یک فویل آلومینیومی، پس از چاپ متالایز به جسم می‌دهد که فاقد سفیدی است.

انواع متفاوتی از مواد و ‏جوهرهای چاپی برای این نوع کاغذ متالایز، قابل استفاده است و به دلیل وجود لایۀ ژلاتینی روی آن، کیفیت رنگ و وضوح خوبی در چاپ متالایز ایجاد خواهد کرد.

کاغذ و روکش متالایز ویژگی‌های خاصی دارند، مانند  قابلیت چاپ متالایز با کیفیت بالا، مقاوم در برابر عوامل محیطی، ظاهر براق چاپ متالایز، منحصر به فرد و … است.

که به دلیل وجود این نوع ویژگی‌ها فیلم ها و کاغذهای متالایز به طور گسترده در چاپ متالایز عکس و نقاشی، پوستر، طراحی داخلی و ‏دکوراسیون، چاپ متالایز لیبل‌های آرایشی و بهداشتی و دارویی  و همچنین جهت ساخت و چاپ متالایز انواع جعبه‌های فانتزی و لوکس ‏ و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.‏