مجموعه خدمات

طراحی و چاپ انواع هولوگرام


چاپ هولوگرام سالیان سال است که به یکی از مهم ترین و متداول ترین ابزارهای تأمین امنیت اسنادی همچون بلیط، چک و اوراق بهادار تبدیل شده است. در طی این سال ها و همگام با پیشرفت تکنولوژی شاهد اضافه شدن خصوصیات و ویژگی های شگفت انگیزی به هولوگرام ها بوده ایم که آنها را به بهترین گزینه برای حفظ امنیت اسناد و مدارک و جلوگیری از جعل آنها خواهد بود.

برای شمار کثیری از شرکت ها هولوگرام هایی طراحی کرده ایم که علاوه بر حفظ و تقویت هویت برندشان، امنیت آنها را در برابر اقدامات جعل و کلاهبرداری تضمین می کنند.

انواع هولوگرام

آپاچاپ؛ تخخصی ترین مرکز چاپ هولوگرام های دوبعدی و سه بعدی

چاپ هولوگرام تصویر ثابت

در چنین چاپ هولوگرام هایی شاهد نقش بستن یک تصویر یا لوگوی ثابت بر روی تمامی هولوگرام ها هستیم.در این هولوگرام غالباً از یک طرح اختصاصی استفاده می شود و مشتریان عموماً از این هولوگرام برای حفظ امنیت اسناد شرکتی خود بهره می گیرند.

تصویر تکرار شونده

این چاپ هولوگرام درست مانند یک رول کاغذ دیواری است که تصویری در آن تکرار شده تا یک الگوی خاص پدید آورد. مزیت اصلی چنین هولوگرام هایی این است که می توان به راحتی یک شکل خاص را از دل آن ها بیرون کشید و در نتیجه تنوع آنها بسیار زیاد خواهد بود. در چنین شرایطی هزینه های اولیه تولید هولوگرام تنها بر دوش یک مشتری نخواهد بود و بین چند سفارش سرشکن می شود تا برای کاربران و شرکت های نه چندان بزرگ مقرون به صرفه باشد.

هولوگرام ها را به صورت کلی می توان به دو دسته بالا تقسیم کرد. هم چنین هر یک از این دو گروه را می توان از لحاظ گرافیکی به دسته های متفاوتی تقسیم کرد:

چاپ هولوگرام دو بعدی

یک تصویر دو بعدی ثابت که با تغییر دادن موقعیت آن نسبت به منبع نور می توانیم شاهد تغییر رنگ آن باشیم. چاپ هولوگرام سه بعدی: با اضافه شدن بعد سوم لایه های موجود در طراحی و چاپ هولوگرام عمق می یابند.

دوبعدی/سه بعدی

ترکیبی از یک تصویر ثابت دو بعدی و عمق سه بعدی ماتریس نقطه ای: این نوع چاپ هولوگرام تا حد زیادی به چاپ هولوگرام های دو بعدی شباهت دارند با این تفاوت که جزئیات به کار رفته در طراحی آنها پیچیده تر است و از آن میان می توان به ریز متن های میکرو (microtext) اشاره داشت.

رنگ های ثابت

امروزه می توان چاپ هولوگرام را به گونه ای طراحی کرد که برخی از رنگ های به کار رفته در آن با تغییر زاویه دید بیننده ثابت و بدون تغییر باقی بماند و برخی از رنگ ها تغییر کند. استفاده از این نوع چاپ هولوگرام یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری و مبارزه با جعل اسناد محسوب می شود. هولوگرام های دو بعدی/سه بعدی رایج ترین نوع هولوگرام هستند، در این هولوگرام ها دو یا چند تصویر به کار رفته که با تغییر زاویه دید یکی از این تصاویر قابل رویت خواهد بود و یک افکت چند رنگی، چند سطحی خاص و منحصر به فرد خلق می کنند، در چنین حالتی فرد گمان می کند یک یا دو لایه گرافیکی بر روی سطح هولوگرام شناور شده اند و هولوگرام عمق می یابد.

چاپ هولوگرام تصاویر پنهان

این تصاویر تنها در زوایای خاصب قابل مشاهده می باشند و در نتیجه ابزاری هوشمندانه و بی نظیر برای تشخیص اصالت و اعتبار یک محصول به شمار می رود. ریز متن های میکرو و نانو: می توان متن هایی با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میکرون را در دل هولوگرام های ماتریس نقطه ای جا داد. اگر سایز متن کمتر از ۵۰ میکرون باشد عنوان ریزمتن نانو به آن اطلاق می شود که برای مشاهده آن به میکروسکوپ نیاز است و یک ابزار معرکه برای پنهان ساختن نوشته های روی هولوگرام تلقی می شود

تصویر وارونه

این نوع هولوگرام در واقع یک افکت دو یا سه کاناله از هولوگرام های دو بعدی/سه بعدی است که در زوایای دید مختلف تصاویر متفاوتی را به نمایش می گذارند. ترکیب تصاویر دو بعدی/سه بعدی و وارونه یک افکت تصویری حیرت آور خلق می کند

تصاویر پنهان قابل رویت با لیزر (CLR)

با کمک یک دستگاه ساده لیزر می توانید اعتبار و اصالت هولوگرام های حاوی تصاویر پنهان را بررسی کرد. این نوع هولوگرام بر دو قسم است: دینامیک (پویا و متحرک). در این هولوگرام ها بخش هایی به کار رفته که تنها با استفاده از دستگاه لیزر قابل رویت خواهند بود. زمانی که دستگاه لیزر بر روی سطح هولوگرام حرکت می کند، تصاویر متحرک بر روی صفحه نمایان می شود.

مولتی گرید

با حرکت دادن دستگاه اعتبار سنج چاپ هولوگرام تصاور مشخص و معینی نمایان می شوند.می توان تصاویر پنهان را به عنوان بخشی از چاپ هولوگرام به کار بست.

نمونه های تولید شده

نمونه هولوگرام های چاپ شده


تخصصی ترین مرکز چاپ هولوگرام

برخی از مهمترین سوالات شما

ابعاد ، جنس و رنگ هولوگرام چه چیزی می تواند باشد؟

تمام این موارد قیمتی ثابت دارند که به میزان سفارش شما بستگی پیدا خواهد کرد. همچنین نوع ساده فویل و رنگ نقره ای ارزانترین و بهترین انتخاب است. رنگهای طلایی سبز یاسی و … همچنین نوع طرح دار فویل مانند Void یا کنسل باطل گرانتر است .

حداقل تیراژ چاپ هولوگرام چقدر است ؟

هر چه تیراژ شما بیشتر باشد هزینه های جانبی هولوگرام ( قالب برش ، ویرایش و… ) و تولید مستر هولوگرام که.همان کلیشه اصلی لیزر طرح شما است و … بروی قیمت هر برچسب هولوگرام کمتر و ارزانتر خواهد شد .

هزینه تولید ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ عدد هولوگرام به همین دلیل گران میشود. در صورتیکه در تیراژ بالا از یک لیبل ساده که چاپ رنگی دارد شاید کمتر شود

ابعاد چاپ هولوگرام چقدر است ؟

ابعاد در دو قسمت از تولید تاثیر گذار است :

تولید مستر یا کلیشه هولوگرام : میزان تابش لیزر به ابعاد برچسب تکی شما بستگی دارد.مثلا سایز ۲*۲ سانتیمتر باشد یا ۴*۴ مشخص است .میزان تابش لیزر در ۴*۴ تقریبا دو برابر و همچنین میزان نیکل و مواد شیمیایی بیشتری نیاز دارد.

میزان مواد تولید : منظور میزان فویل ، چسب ، کاغذی است که برای.تولید ۴*۴ دقیقا دو برابر است. پس هر چه سایز کوچکتر ارزانتر البته در تیراژ بالای ۵۰۰۰۰ تفاوت قیمت مشخص تر است.