مجموعه خدمات

چاپ بسته بندی و چاپ جعبه


چاپ بسته بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. علم طراحی و چاپ بسته بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد.
چاپ بسته بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود. بسته‌ بندی بطور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده است، بطوری‌که ما در تمام اطراف خود آنرا مشاهده می‌کنیم.

مشاهده نمونه کارها مشاوره رایگان و استعلام قیمت
چاپ انواع بسته بندی و جعبه

نمونه جعبه های تولید شده توسط آپادانا


تخصص در چاپ

چاپ انواع بسته بندی و جعبه


از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با چاپ بسته بندی مرتبط هستند.

وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است. چاپ بسته بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان‌های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گام‌های مهمی در تدوین استانداردهای بسته بندی و مشخصات فنی آن برداشته‌اند.

طراحی بسته بندی شامل طراحی فیزیک بسته بندی و گرافیک آن است. در زمان حاضر به نظر می‌رسد طراحی بسته بندی باید زیرگروه طراحی محصول باشد به گونه‌ای که به طراحی و چاپ بسته بندی به عنوان جزئی از کمپین عملیات طراحی محصول نگریسته شده و همپای آن شروع شود و انجام یابد. امروزه جایگاه ساخت و چاپ بسته بندی در این حجم عظیم کالا و محصولات امری مهم و تاثیر گذار در فروش می باشد .

چاپ و ساخت انواع جعبه
  • چاپ جعبه شکلات : تخصصی ترین نوع چاپ جعبه چاپ جعبه شکلات است که ما مفتخریم با اکثر تولید کنندگان بنام در این صنعت همکاری داشته ایم
  • چاپ جعبه کادوئی و فانتزی عطر و ادکلن
  • چاپ جعبه آرایشی و بهداشتی
  • چاپ جعبه صنایع غذایی با مقوایی بهداشتی و پشت توسی
  • چاپ جعبه متالایز
  • چاپ جعبه ضد جعل با آیتمهای مختلف از قبیل چاپ نامرئی و ….
  • چاپ انواع جعبه لمینیتی با مقوای سه لایه و پنج لایه و ….
  • چاپ انواع جعبه پیتزا بصورت افست و سیلک
  • چاپ انواع جعبه شیرینی
  • چاپ جعبه کفش
انواع روکش بعد از چاپ

بعد از مرحله چاپ مراحل تکمیلی در چاپ جعبه می باشد که شامل :

روکشها :

سلفون براق واتر بیس : نوعی سلفون می باشد با ضخامت ۲۰ میکرون و با کمک چسب مخصوص به کاغذ می چسبد.

سلفون مات واتر بیس : نوعی پوشش سلفونی می باشد با ضخامت ۲۰ میکرون و با چسب مخصوص به کاغذ لمینیت می شود در قدیم بیشتر از این پوشش استفاده میشد.

سلفون براق حرارتی : نوعی پوشش سلفون می باشد که به کمک حرارت به مقوای جعبه لمینیت می شود در حال حاضر ما از سلفون حرارتی برای چاپ جعبه های تولیدیمان استفاده میکنیم

سلفون مات حرارتی: همانند سلفون براق حرارتی می باشد که مصرف بیشتری هم دارد

یو وی سیلندری : نوعی پوششی براق است که که جهت مقاومت جعبه و جلوگیری از کاهش کیفیفت چاپ جعبه های پشت ویترینی می شود

یووی موضعی : نوعی پوشش براق کننده می باشد که روی سلفون مات چاپ می شود

مراحل تکمیلی در چاپ جعبه

منظور از مراحل تکمیلی در چاپ جعبه مراحلی است که به ارزش جعبه افزوده و کمک شایانی به فروش محصولات داخل جعبه می نماید که شامل :

طلاکوب ، نقره کوب و … می باشد که بصورت سانتیمتر مربع محاسبه می گردد

نکات مهم در ارسال فایل جعبه

هدف از ذکر موارد زیر برای داشتن محصول با کیفیت بالا در هنگام چاپ آن می باشد با در نظر گرفتن موارد زیر چاپ حرفه ای خواهید داشت.

فرمت رنگ فایل ارسالی

فایل های ارسالی باید با فرمت CMYK و با روزلوشن ۳۰۰ pixels / inchباشد .

فایل های با فرمت RGB برای چاپ افست کاربرد ندارد زیرا بعد از تغییر فایل ارسالی شما از RGB به CMYK ممکن است تغییر زیادی در رنگ های طراحی شده اتفاق بیفتد . بهتر است در ابتدای طراحی به فرمت CMYK توجه فرمایید .

در صورتی که فایل ارسالی شما دارای رنگ اضافی یا ساختگی (پنتون ) می باشد حتما باید توضیحات تکمیلی ارسال شود و بهتر است از رنگهای پنتون در هنگام طراحی استفاده و خروجی حتما با پسوند PDF ذخیر یا SAVE شود .

برای داشتن یک فونت مشکی زیبا و بدون رنگ اضافی دور حروف بهتر است رنگ انتخابی برای فونت فقط از رنگ ۱۰۰ = K (مشکی تک رنگ )استفاده شود و در زمینه های غیر از سفید از دستور Multiply با Overprint استفاده شود تا دور حروف حاشیه سفید نداشته باشد .برای این منظور حتما در انتها مجدد درصد رنگها را چک نهایی نمایید.

درصد رنگ مشکی جهت چاپ بصورت اصطلاحا مشکی پر کلاغی به شرح ذیل می باشد :

C= 50, M=50, Y=50, K=100

فرمت فایل های ارسالی :

, AI, TIFF, PDF, EPS, CDR

نکات قابل توجه برای فونت

فایل های ارسالی با پسوند cdr باید فونت های استفاده شده weld شود ( در کرل بعد از انتخاب متن استفاده از دو کلید ctrl + Q این دستور اجرا میشود ) این دستور را فقط برای فایل ارسالی انجام دهید و نسخه اصلی بدون تغییر در فونت برای ویرایش احتمالی آینده نزد خود نگه دارید .

فایل های ارسالی در AI باید فونت های استفاده شده Expand شود ( در ایلستریتور از منو Object و سپس گزینه Expand این دستور اجرا می شود ) این دستور را فقط برای فایل ارسالی انجام دهید و نسخه اصلی بدون تغییر در فونت برای ویرایش احتمالی آینده نزد خود نگه دارید .

فایل های ارسالی در Ps بهتر است بصورت TIFF بدون لایه باشد در هنگام Save تیک Layer برداشته شود

اندازه فونت حداقل Pt 8 یا پوینت باشد .

از فونت های باریک در زمینه های تیره و امباس کمتر استفاده نمایید این کار ممکن است سبب پر شدن فونت در هنگام چاپ شود .

چاپ جعبه

چاپ جعبه  یکی از موارد مهم برای محافظت از محصول ، و البته بازاریابی می باشد.  فروش یک محصول تنها به کیفیت محصول بستگی ندارد ، بلکه مهم‌ ترین مرحله فروش محصول بازاریابی می باشد. نظر مشتریان  به سمت ویترین و دیزاین نمایشگاهی شما جلب می شود.

بنابراین طراحی و چاپ محصول در میزان فروش آن نقش به سزایی را ایفا میکند. طراحی گرافیک زیبا وخوب در فروش می توان بسیارتاثیرگذار باشد. با توجه به بازار رقابتی شدید جلب توجه کردن محصول بسیار مهم است.

به این دلیل تولید کنندگان و کارخانجات بزرگ در سرتاسر جهان بخشی از شرکت خود را به زیبایی ظاهر محصولات اختصاص دهند ، که در امر فروش بتوانند جایگاه خود را تثبیت کنند.

چاپ جعبه با بهترین کیفیت

چاپ جعبه از صنعت هایی می باشد ، که طی چند سال اخیر رشد بسیار داشته است. از این رو مجموعه های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند. بسیاری از تولیدی ها ، کارخانه ها ، رستوران ها ، شرکت ها و اصنافی از این قبیل از این صنعت استفاده می کنند.

کیفیت کار باید به نحوی باشد ، که نتیجه مطلوب داشته باشد. بعنوان مثال ممکن است، یک مجموعه چاپ برای کار خود از طرح جذاب و یا از مقوای با کیفیت خوب استفاده نکند. این مورد یکی از نقص های کار محسوب می شود.

استفاده از طراحی که موجب جذب شدن مشتری برای خرید محصول داخل جعبه یکی از مزایا برای انتخاب درست مرکز چاپ و بسته بندی است. تاحد زیادی می توان گفت به بازاریابی و جذب مشتری کمک می کند. اهمیت  طراحی در چاپ جعبه بسیار اهمیت دارد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

چاپ جعبه و طراحی

چاپ جعبه و طرح جذاب آن اهمیت زیادی دارد.شاید برایتان پیش بیاید پس از طراحی و قبل از ارسال آن جهت چاپ ، آماده کردن یک ماکت نمونه از طرح می‌تواند ایرادات کار را برطرف کند به این معنی که اجرا طراحی اولیه و تحقیق وبررسی با درنظر گرفتن ابعاد و اندازه و نهایی کردن  کار ، جهت چاپ جعبه وبسته بندی از اهمیت بسیار بالایی در تبلیغات شما برخوردار است. تبلیغات در بسیاری از فروش ها نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

جعبه در مدلها ، جنس‌ها و افکت‌های پوششی مختلفی قابل تولید و چاپ است، که در ادامه به تفکیک به توضیح هر کدام می‌پردازیم. طراحی منحصر به فرد برای یک مجموعه تا حد زیای شانس شناخته شدن را برای آن کسب و کار را زیادتر می کند.

چاپ جعبه  مواد غذایی

برای چاپ جعبه های مواد غذایی از چه نوع مقواهای استفاده میشودو ازچه نوع مقوایی نباید استفاده کرد؟  از مقوایی باید استفاده شود که غیر بازیافتی بوده است.

 مقواهایی همچون پشت طوسی به دلیل اینکه از بازیافت کاغذهای پوشال و مقوا تولید میشود ،نسبت به سایر مقواهای موجود در بازار قیمت کمتری دارد.  مقوای پشت طوسی دارای قابلیت بازیافت است. از این نوع مقوا برای محصولات مواد غذایی استفاده نمی شود.

 از مقواهای مثل  پلی اتیلن یا ایندربرد برای این کار استفاده می شود .البته در این مرحله کیفیت اهمیت زیادی دارد. همانطور در که مطلب قبل عنوان شد کیفیت یکی ازگزینه های مهم در این صنعت می باشد.

مواد غذایی یکی از صنعت هایی است ، بسیار از صنعت چاپ استفاده دارند. برای بسته بندی انواع مواد غذایی و البته با لوگو و معرفی محصول خود بیشتر سعی دارندخود را معرفی کنند.

 

چاپ جعبه بهداشتی

برای چاپ  محصولات غذایی و خوراکی ، آرایشی بهداشتی و دارویی باید از مقوای ایندربرد (بهداشتی) و یا پشت سفید استفاده کرد.

این نوع مقواها از لحاظ بهداشتی مورد تایید بهداشت جهانی هستند و از لحاظ کیفیت چاپ نیز از مقواهای دیگر کیفیت بالاتری دارند.

نکته دیگری که در مورد مقوای ایندربرد باید اشاره کرد این است که مقوا از لحاظ ضخامت و استقامت (در اصطلاح زیر دست) نسبت به سایر مقواها برتری دارد برای چاپ مقوای ایندربرد بالای 300 گرم معمولا از دستگاه‌های رولند استفاده می‌شود.

 بعد از  ،  سلفون براق پشت مقوامی کشند . از  این روش  معمولا برای محصولات غذایی مثل شیرینی ، حلوا،کیک و ساندویچ که احتمال پس دادن روغن دارند مورد استفاده قرار میگیرد . در این حالت جعبه دیگر روغنی نشده و حالت خود را از دست نداده و سالم می‌ماند

  قیمت و هزینه چاپ جعبه

باید دانست، هزینه برای بسیاری از افراد بسیار اهمیت دارد. البته این نکته نیز قابل تامل است که ، برای کار خوب و باکیفیت کمی مقدار هزینه را بیشتر باید محاسبه کرد در برنامه خود.

در این زمینه ممکن است سوالاتی پیش بیاید مثل:

آیا چاپ هایی با هزینه پایین بدون کیفیت هستند؟

هزینه چاپ بستگی به چه مواردی دارد؟

در پاسخ باید گفت که ، بستگی به آن مرکز  دارد که کار را به آن می سپاریم. هزینه های چاپ بستگی به خدمات ، جنس کاغذ مصرفی  تیراژدارد. در مرکز چاپ و بسته بندی آپاچاپ طراحی برای تیراز های بالا رایگان انجام می شود.

تاریخچه چاپ

روشی برای انتقال نوشته ، عکس و یا عدد را چاپ می گویند. واژه چهاپ ریشه واژه چاپ است. در دهه آخر سده ۱۸  تغییر و تحولات زیادی در این صنعت رخ داد. چاپ انواعی دارد مثل :

1.    افست که برای تیراژ های بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

2.    فلکسو که برای بسته بندی استفاده می شود.

3.    هلیوگراور که مثل چاپ فلکسو برای بسته بندی استفاده می شود.

4.    سیلک اسکرین برای چاپ هایی که  تفکیکی می باشد استفاده می شود.

5.    لتر پرس یکی از روش های قدیمی می باشد.

6.    دیجیتال برای تیراژهای پایین و البته برای همه تبلیغاتی استفاده می شود.

7.    فلت بد بر روی اجسام سخت استفاده می شود.

کلام آخر

با مراجعه به این متن متوجه می شوید، این صنعت طی چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته است. تنوع در طراحی ، بازاریابی و محافظت بیشتر از محصول انگیزه مصرف کنندگان از این صنعت را زیاد کرده است.

آپــــــاچــــاپ

آپاچاپ با نام قدیمی آپادانا  با سه دهه فعالیت در زمینه  جعبه ، چاپ کاتالوگ ،چاپ هارد باکس، چاپ کارتن ، چاپ هولوگرام ، چاپ ساک دستی و … آمادگی ارائه خدمات و عقد قرارداد با ارگان ها ، سازمان ها ، کارخانه ها و مراکز دیگر می باشد. هدف ما جلب رضایت شما می باشد.

راههای ارتباط با ما

www.apachap.com    وب سایت

09125225155 – 09305225155   تلفن سفارشات

آدرس دفتر مرکزی: تهران- خیابان جمهوری نرسیده به میدان بهارستان – کوچه مراغه ای –پلاک 3- طبقه 4- واحد 404

021-331919247 تلفن دفتر مرکزی

طراحی و قالب رایگان برای تیراژبالا